3

  Menu podstawowe

  Inicjatywy


  Konkursy

  Zobacz również


    baner1014


  Filmy promujące WRPO

  Konsultacje społeczne dwóch nowych projektów kluczowych: Uniwersytetu Przyrodniczego oraz Uniwersytetu Medycznego

  Informujemy, iż można zgłaszać  uwagi i opinie do dwóch nowych projektów kluczowych przewidzianych do realizacji w ramach Działania 5.1 Infrastruktura dla kapitału ludzkiego.

  1)    Przedmiotem projektu „Budowa Biocentrum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu wraz z wyposażeniem” jest wybudowanie nowoczesnego obiektu dydaktycznego dla Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zapewniającego odpowiednie warunki do kształcenia studentów na kierunkach strategicznych z punktu widzenia rozwoju kraju i regionu, decydujących o konkurencyjności gospodarki. Należą do nich m.in. biotechnologia, biologia stosowana, biotechnologia żywności, ochrona środowiska oraz kierunki związane z wzmocnieniem postępu biologicznego w rolnictwie. Realizacja projektu przyczyni się do podniesienia jakości kształcenia w zakresie nowoczesnych technologii, pozwoli na rozszerzenie dostępu studentów do nowoczesnej aparatury laboratoryjnej.

  W obiekcie zostały zapewnione niezbędne warunki do korzystania z całości budynku przez osoby niepełnosprawne. W nowopowstałym obiekcie swoją siedzibę będą miały Katedra Biochemii ii Biotechnologii, Katedra Genetyki i Hodowli Roślin oraz Katedra Uprawy Roli i Roślin. Przewiduje się, iż prace budowlane rozpoczną się w I kwartale 2010 roku. Planowany termin rzeczowego zakończenia inwestycji to I kwartał 2012 roku.

  Przewidywany całkowity koszt inwestycji wraz z wyposażeniem oszacowano na 35 mln PLN, wartość dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wynosi 25 mln PLN.

  2)    Projekt „Poprawa jakości kształcenia poprzez wyposażenie biblioteki oraz modernizację i wyposażenie sal dydaktycznych Uniwersytetu Medycznego
  w Poznaniu”
  ma na celu umożliwienie wszechstronnego rozwoju studentów, poprzez wyposażenie biblioteki i poprawę infrastruktury edukacyjnej w zakresie modernizacji i wyposażenia sal wykładowych.

  Planowane są następujące działania:
          •    Adaptacja pomieszczeń na sale wykładowe wraz z wyposażeniem dla studium praktycznej nauki języków obcych – lokalizacja Centrum Dydaktyczno-Rekrutacyjne ul. Marcelińska 27 w Poznaniu;
          •    Modernizacja i wyposażenie Sali wykładowej im. Różyckiego (sala „czarna”) – lokalizacja budynek Collegium Anatomicum, ul. Święcickiego 6 w Poznaniu;
          •    Modernizacja i wyposażenie Sali wykładowej im. Rydygiera – lokalizacja Szpital Kliniczny im. Helioroda Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego    w Poznaniu, ul. Przybyszewskiego 49;
          •    Modernizacja i wyposażenie Sali wykładowej im. J. Chrościejowskich – lokalizacja Szpital Kliniczny im. K. Jonchera Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, ul. Przybyszewskiego 49;

  Wyodrębnione sale dydaktyczne na terenie wskazanych szpitali, które są własnością Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu, zostaną wyposażone w nowoczesne systemy audio-wizualne umożliwiające uczestnictwo większej grupy studentów w przebiegu badań diagnostycznych i zabiegów.

  •    Wyposażenie ogólnodostępnej biblioteki naukowej, której zasoby obejmują dotychczasowe zbiory biblioteki akademickiej – planowane działanie pozostaje w związku z podjętymi przedsięwzięciami Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu polegającymi na budowie Centrum Naukowej Informacji Medycznej (CNIM). W ramach planowanego działania planuje się bowiem ulokować i wyposażyć ogólnodostępną bibliotekę naukową. Nowa biblioteka wraz z sąsiednim centrum kongresowym, którego budowa była współfinansowana ze środków ZPORR, będzie również miejscem, w oparciu o które Uniwersytet Medyczny w Poznaniu realizować będzie szerszy poziom kształcenia.

  Przewidywana wartość projektu uczelni to 30 mln PLN, a kwota dofinansowania z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego to 20 mln PLN.

  Uwagi i opinie do obu projektów kluczowych można przesyłać wyłącznie na załączonym formularzu i wyłącznie drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

  Informujemy, że proces konsultacji społecznych projektów zakończył się w dniu 21 maja 2009r.

  Data publikacji: 21.04.2009r. (aktualizacja 26.05.2009r.)
  Oddział Koordynacji Zarządzania, Departament Polityki Regionalnej
  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego

  system przedsiewziec

    

  badania

  Nasz Region

  Galeria filmowa

  Odsłon artykułów:
  15732980

  Odwiedza nas 699 gości oraz 0 użytkowników.