3

  Menu podstawowe

  Inicjatywy


  Konkursy

  Zobacz również


    baner1014


  Filmy promujące WRPO

  Podsumowanie szkolenia - pożyczki dla przedsiębiorców w ramach Inicjatywy JEREMIE we Wrześni

  1 Dnia 04 grudnia 2013r. we Wrześni odbyło się szkolenie „Inicjatywa JEREMIE - unijne wsparcie dla przedsiębiorców”. Na spotkanie przybyli przedstawiciele sektora MŚP z powiatu wrzesińskiego.

  Spotkanie skierowane było dla przedsiębiorców, którzy poszukują alternatywnych źródeł finansowania swojej działalności. Celem szkolenia było przekazanie kompleksowej wiedzy na temat możliwości jakie oferuje Fundusz Powierniczy JEREMIE oraz zaprezentowanie alternatywnych źródeł finansowania w postaci instrumentów pozadotacyjnych – w formie pożyczki i poręczeń.

  W trakcie szkolenia przedstawiciel Banku Gospodarstwa Krajowego objaśnił ogólne zasady korzystania z inicjatywy 2 JEREMIE. Natomiast w części warsztatowej przedstawiciel Wielkopolskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości omówił warunki udzielania pożyczek. Ponadto przedstawił podstawowe kryteria, dokumentację i statystki przyznanych pożyczek w skali regionu. Wskazał również najczęściej popełniane błędy przy wypełnianiu wniosku. Swoją ofertę zaprezentował również Fundusz Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego. Po spotkaniu przedsiębiorcy mogli spotkać się z przedstawicielami z WARP i FRiPWW, którzy szczegółowo odpowiadali na liczne pytania.

  Przypomnijmy, że w Punkcie Informacyjnym Funduszy Europejskich można uzyskać informacje na temat m.in. dofinansowania działalności gospodarczej ze środków Unii Europejskiej, inwestycji jednostek samorządu terytorialnego, projektów społecznych realizowanych przez szkoły i organizacje pozarządowe. Konsultantki przekazują również informacje na temat zasad ubiegania się o wsparcie UE, omawiają dokumentację konkursową, tłumaczą jak przygotować wniosek aplikacyjny, jak prawidłowo rozliczyć projekt oraz przygotować się do kontroli. Na miejscu, w siedzibie PI FE, dostępne są również bezpłatne materiały informacyjne.

  Serdecznie zapraszamy do Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Gnieźnie na bezpłatne konsultacje od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 - 15:30. Zachęcamy również do odwiedzania strony internetowej: www.powiat-gniezno.pl, serwisu sieci PI FE w Wielkopolsce www.funduszeeuropejskie.wielkopolskie.pl oraz ogólnopolskiego portalu Funduszy Europejskich www.funduszeeuropejskie.gov.pl.

  Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich prowadzony przez Starostwo Powiatowe w Gnieźnie, z siedzibą w Gnieźnieńskiej Agencji Rozwoju Gospodarczego

  ul. Rynek 10/1

  62-200 GNIEZNO

  tel.: 061 425 02 90

  faks: 061 426 45 34

  e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   

  system przedsiewziec

    

  badania

  Nasz Region

  Galeria filmowa

  Odsłon artykułów:
  15680167

  Odwiedza nas 112 gości oraz 0 użytkowników.