3

  Menu podstawowe

  Inicjatywy


  Konkursy

  Zobacz również


    baner1014


  Filmy promujące WRPO

  Parki kreacji Funduszy Europejskich odwiedzą pięć wielkopolskich miast

  Obrazy 3D malowane na placach, megapuzle, pokazy robotów, sprzętu strażackiego, ratownictwa medycznego oraz konkursy. Wszystko to czekać będzie na Wielkopolan w Parkach Kreacji przygotowanych w ramach kampanii informacyjno-promocyjnej „Wielkopolska OK.!”

  Parki będzie można odwiedzić w pięciu wielkopolskich miastach: w Poznaniu w dniach od 10 do 16 lipca – nad Maltą (w pobliżu trybun), w Wągrowcu na Rynku od 17 do 23 lipca, w Gnieźnie na Rynku od 24 do 30 lipca, na Rynku w Ostrowie Wielkopolskim od 31 lipca do 6 sierpnia i także na Rynku we Wrześni od 7 do 13 sierpnia.

  W każdą środę w danej miejscowości artysta będzie rozpoczynał pracę nad rysunkiem 3D (malowanie planowane jest na trzy dni). W te same dni Komenda Wojewódzka Państwowej Straży Pożarnej w Poznaniu zaprezentuje pokaz sprzętu ratowniczo-gaśniczego. W czwartki gośćmi będą przedstawiciele Komendy Wojewódzkiej Policji, którzy także przygotują specjalne atrakcje. W piątki zaplanowano pokazy ratownictwa medycznego z udziałem strażaków, a w soboty pokazy machin oblężniczych – projekt zrealizowany w ramach WRPO (Stworzenie unikalnego, wczesnośredniowiecznego parku rozrywki w Pobiedziskach). W niedziele o godz. 10.00 startować będą rajdy rowerowe, a w poniedziałki zorganizowane zostaną pokazy robotów skonstruowanych przez pracowników Politechniki Poznańskiej.

  Każdego dnia zaplanowano liczne konkursy z nagrodami (konkurs leżakowy – pięć razy dziennie, poszukiwacze skarbów – sobota, godz. 16.00-17.00, układanie megapuzzli (100 cm x 70 cm) przesuwnych na czas – dwa razy dziennie, konkurs wiedzy WRPO – dwa razy dziennie). Szczegółowy przebieg atrakcji można śledzić na

  www.facebook.com/WRPO.WielkopolskaOK

  Dla dziennikarzy i mieszkańców regionu zorganizowane zostaną również dwugodzinne rejsy po Wielkiej Pętli Wielkopolski. Zaproszenia na nie będą dystrybuowane przez redakcje lokalnych mediów. W trakcie każdego z pięciu Wakacyjnych Rejsów Po Okolicy jego uczestnicy otrzymają zestawy gadżetów, a przewodnik opowie o projektach WRPO i zapozna słuchaczy z ideą, historią i perspektywami Wielkiej Pętli Wielkopolski.

  Elementem kampanii są również konkursy – fotograficzny oraz dla samorządów. Pierwszy polegać będzie na zrobieniu sobie zdjęcia w Parku Kreacji i zamieszczeniu go na profilu FB (trzy zostaną nagrodzone zestawem gadżetów), a drugi na wybraniu samorządu, który powinien wygrać komplet leżaków (na których będzie można odpoczywać w Parkach Kreacji). Głosować będą mieszkańcy.

  Kampania finansowana jest przez Unię Europejską w ramach WRPO.

  Data publikacji: 09.07.2013 r.
  Oddział Informacji, Promocji i Szkoleń
  Departament Polityki Regionalnej
  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu

  system przedsiewziec

    

  badania

  Nasz Region

  Galeria filmowa

  Odsłon artykułów:
  15172704

  Odwiedza nas 277 gości oraz 0 użytkowników.