3

  Menu podstawowe

  Inicjatywy


  Konkursy

  Zobacz również


    baner1014


  Filmy promujące WRPO

  Konsultacje społeczne wstępnego projektu WRPO 2014+

  Zbliża się kolejna unijna perspektywa finansowa, która obejmie lata 2014-2020. W ramach przygotowań do zaprogramowania optymalnego katalogu interwencji wspólnotowej na ten okres w Wielkopolsce od dłuższego czasu trwają prace nad przygotowaniem kolejnego regionalnego programu operacyjnego – Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+).

  Zakończony został pewien etap prac programowych, w wyniku których przygotowano wstępny projekt Programu, który, łącząc interwencje Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Europejskiego Funduszu Społecznego, powinien przyczynić się do optymalnego rozwoju Wielkopolski, zgodnie z zarysowaną w Strategii rozwoju województwa wielkopolskiego do 2020 roku. Wielkopolska 2020 wizją rozwoju regionu, a także korzystnie wpłynąć na realizację celów europejskich wyznaczonych w Strategii na rzecz inteligentnego i zrównoważonego rozwoju sprzyjającego włączeniu społecznemu Europa 2020.

  Udostępniając Państwu wstępny projekt WRPO 2014+, Zarząd Województwa Wielkopolskiego zaprasza wszystkich partnerów społecznych i gospodarczych, środowisko naukowe oraz mieszkańców Wielkopolski zainteresowanych dalszym rozwojem regionu do zapoznania się z niniejszym dokumentem oraz do wyrażenia swoich opinii o jego treści. Zarząd Województwa Wielkopolskiego liczy na Państwa aktywny udział z korzyścią dla przyszłości Wielkopolski, jej konkurencyjności oraz satysfakcji mieszkańców.

  Zgodnie z założeniami ujętymi w harmonogramie prac nad przygotowaniem dokumentu, konsultacje społeczne rozpoczną się 14 października br. i potrwają do 4 listopada br. włącznie. Uwagi do wstępnego projektu WRPO 2014+ można wyrazić poprzez wypełnienie formularza konsultacyjnego (zamieszczonego poniżej) i przesłanie go drogą elektroniczną na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do 18 listopada, lub osobiście, poprzez zgłaszanie uwag podczas konferencji subregionalnych, które odbędą się w październiku br. w Kaliszu, Koninie, Lesznie i Pile oraz konferencji wieńczącej konsultacje –  w Poznaniu.

  Zgodnie z obowiązującymi procedurami przygotowywana jest także Prognoza oddziaływania na środowisko projektu WRPO 2014+, która zostanie udostępniona do konsultacji w oddzielnym trybie. Ponadto, przez niezależny podmiot zewnętrzny wykonana zostanie ocena ex ante dokumentu Programu, co – w połączeniu z opiniami uzyskanymi w toku konsultacji społecznych – ułatwi nadanie mu ostatecznego, pożądanego kształtu.

  Tekst wstępnego projektu WRPO 2014+ oraz formularz konsultacyjny do zgłaszania uwag znajdują się w załącznikach

  Data publikacji: 11.10.2013 r.
  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
  Departament Polityki Regionalnej
  Oddział Analiz Regionalnych

  system przedsiewziec

    

  badania

  Nasz Region

  Galeria filmowa

  Odsłon artykułów:
  15110908

  Odwiedza nas 215 gości oraz 0 użytkowników.