3

  Menu podstawowe

  Inicjatywy


  Konkursy

  Zobacz również


    baner1014


  Filmy promujące WRPO

  Zapraszamy na 10-te Open Days w Brukseli - rejestracja otwarta!

  open days Można już zapisywać się na wydarzenia, które zostaną zorganizowane w Brukseli w dniach 8 – 11 października 2012, w ramach największej imprezy unijnej poświęconej samorządom czyli Europejskiego Tygodnia Regionów i Miast – Open Days 2012.

  Całe wydarzenie organizowane jest wspólnie przez Komisję Europejską, Komitet Regionów, 219 regionów i miast z ponad 33 krajów oraz wielu innych partnerów. 

  Podczas tegorocznej, dziesiątej edycji Europejskiego Tygodnia, w ciągu czterech dni  zorganizowanych zostanie ponad 100 konferencji, debat, seminariów oraz spotkań z udziałem przedstawicieli instytucji unijnych, polityków samorządowych, reprezentantów biznesu, nauki, kultury. Open Days 2012 odbędą się pod hasłem „Europejskie regiony i miasta: to robi różnicę”, a skupiać się będą wokół trzech osi tematycznych: zielony i inteligentny rozwój, współpraca terytorialna oraz osiąganie wyników. Ta jubileuszowa edycja będzie okazją do refleksji nad 10 latami debat i wymiany najlepszych praktyk w zakresie europejskiej polityki spójności, a jednocześnie dobrym momentem do podsumowania tej dyskusji i wyciagnięcia z niej wniosków w kontekście kolejnego okresu programowania i nowej unijnej perspektywy budżetowej 2013-2020.

  10 października w godz. 11.15 – 13.00 Wielkopolska wspólnie z partnerami z Hiszpanii, Niemiec, Anglii, Włoch i Francji zorganizuje w swojej brukselskiej siedzibie przy avenue de l’Yser 19, debatę poświęconą kwestiom internacjonalizacji przedsiębiorstw (“Local and Regional Internationalisation initiatives for Smart Growth”, kod 10A07). Zaproszeni mówcy reprezentujący europejskie samorządy oraz przedstawiciel Komisji Europejskiej, szef wydziału ds. tematycznej koordynacji i innowacji Mikel Landabaso odpowiedzą na pytania: czym jest strategia internacjonalizacji? jak się ją kształtuje? jaki jest jej faktyczny wpływ na wzrost gospodarczy i poprawę szeroko pojętej konkurencyjności terytorium? 

  Aby wziąć udział w tym oraz pozostałych wydarzeniach organizowanych w ramach Open Days 2012 należy zarejestrować się online na stronie:

   http://ec.europa.eu/regional_policy/conferences/od2012/reg_frame.cfm

  Więcej informacji na temat Open Days 2012:

  http://ec.europa.eu/regional_policy/conferences/od2012/index.cfm

  biuro bruksela

  Data publikacji: 11.07.2012 r.
  Autor: Biuro Wielkopolski w Brukseli

  system przedsiewziec

    

  badania

  Nasz Region

  Galeria filmowa

  Odsłon artykułów:
  15166684

  Odwiedza nas 227 gości oraz 0 użytkowników.