3

  Menu podstawowe

  Inicjatywy


  Konkursy

  Zobacz również


    baner1014


  Filmy promujące WRPO

  Laureaci konkursu „Młodzi wiedzą o funduszach” odebrali nagrody

  fot-008 Piąta edycja konkursu Młodzi wiedzą o funduszach stała na bardzo wysokim poziomie. Przyznano więcej nagród niż pierwotnie planowano. Uczniowie wielkopolskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych odebrali 18 grudnia nagrody w Konkursie Młodzi wiedzą o funduszach. Konkurs po raz piąty zorganizował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu.

  Szlak Żurawi w Wolsztynie wykonany z masy solnej, plakaty kolorowane pastelami przedstawiające unijne inwestycje w Wielkopolsce, kalendarze ścienne na 2014 rok, album 3D ilustrujący projekty w gminie Ostrzeszów, komiksy oraz reportaże filmowe. To tylko niektóre prace spośród których Komisja Konkursowa wybrała zwycięzców.

  fot-020 – Uczniowie zaskoczyli nas swoimi pomysłami. Przygotowali prace bardzo zróżnicowane w formie i treści – mówi Grzegorz Potrzebowski Dyrektor Departamentu Polityki Regionalnej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu. – Dzięki konkursowi dowiadujemy się, że młodzież nie tylko dostrzega, ale i docenia zmiany, które pojawiły się w ich otoczeniu dzięki funduszom unijnym – dodaje dyrektor Potrzebowski.

  Laureatka pierwszego miejsca – Barbara Socha z I Liceum Ogólnokształcącego im. Oskara Kolberga w Kościanie – otrzymała rower za film o charakterze fabularnym pt. Kościan – zmiany w sercu Wielkopolski. O wyrównanym poziomie i zaciętości rywalizacji najlepiej świadczy fakt, że komisja konkursowa postanowiła przyznać nagrody równorzędne. Laureatami II miejsca zostali Bartosz Woźniak z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Kotlinie za reportaż filmowy pt. Wieści z Wilczyńca oraz Paula Peszko z III Liceum Ogólnokształcącego w Ostrowie Wlkp. za nagraną scenkę rodzajową pt. Termomodernizacja szkoły. Oboje otrzymali aparaty fotograficzne. 

  fot-024 III nagrodę w konkursie komisja postanowiła przyznać aż czterem uczniom. Czytniki e-book otrzymali: Karolina Grzelak z Zespołu Szkół im. M. Kopernika w Koninie za pracę ręczną – Kalendarz, Anna Babrakowska z Gimnazjum nr 1 w Wągrowcu za reportaż filmowy pt. Zalety przedłużenia trasy PST na Dworzec Zachodni w Poznaniu, Klaudia Dłużyńska z Gimnazjum nr 9 w Lesznie za pracę ręczną: Kalendarz, a takżeJulia Zaręba z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Wlkp. w Ostrzeszowie za pracę ręczną w formie albumu 3D: Zrealizowane projekty w Gminie Ostrzeszów przy wsparciu Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013.

  Podczas pięciu edycji konkursu Młodzi wiedzą o funduszach wyłoniono 77 laureatów, przyznano 71 wyróżnień, a uczniowie nadesłali prawie 450 prac. Konsultanci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich przeprowadzili natomiast około 400 lekcji europejskich.

  Data publikacji: 18.12.2013 r.
  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu
  Departament Polityki Regionalnej
  Oddział Informacji, Promocji i Szkoleń

  system przedsiewziec

    

  badania

  Nasz Region

  Galeria filmowa

  Odsłon artykułów:
  16027514

  Odwiedza nas 179 gości oraz 0 użytkowników.