3

  Menu podstawowe

  Inicjatywy


  Konkursy

  Zobacz również


    baner1014


  Filmy promujące WRPO

  WRPO 2014+ – zatwierdzony przez Komisję Europejską

  W środę 17 grudnia, Komisarz ds. polityki regionalnej Corina Creţu, zatwierdziła w imieniu Komisji Europejskiej Wielkopolski Regionalny Program Operacyjny na lata 2014-2020. To jeden z pierwszych programów regionalnych w Europie, który został przyjęty przed końcem tego roku. Było to możliwe dzięki wcześniejszym wysiłkom przygotowawczym i negocjacyjnym ze strony Marszałka Marka Woźniaka oraz zespołu pracującego nad WRPO 2014-2020.


  „To doskonała wiadomość! Jesteśmy w czołówce europejskich i polskich regionów, które uzyskały akceptację dla swoich programów i mogą rozpocząć wdrażanie" – powiedział Marek Woźniak na wieść o przyjęciu przez Komisję Europejską tego najważniejszego, z inwestycyjnego punktu widzenia, dokumentu dla Wielkopolski.
  Otwiera to drogę do szybkiego uruchomienia wsparcia finansowego z UE dla przedsięwzięć realizowanych w Wielkopolsce. Do dyspozycji w ramach WRPO 2014+ jest 2,45 mld euro. Stworzenie przez Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju pełnego systemu prawnego umożliwi rozpoczęcie procesu wdrożeniowego Programu. Szczególnie istotne są wytyczne w zakresie szczegółowego opisu priorytetów, komitetów monitorujących, kwalifikowalności, trybów wyboru projektów, certyfikacji. Ukonstytuować się musi także Komitet Monitorujący WRPO, który przyjmie kryteria wyboru projektów. Na ich podstawie wybierane będą przedsięwzięcia, które otrzymają wsparcie z WRPO 2014+. Szacuje się, że pierwsze konkursy będzie można ogłosić w pierwszym kwartale 2015 roku. Plany na przyszły rok są bardzo ambitne. Zakładają one ogłoszenie konkursów w każdym z priorytetów inwestycyjnych. Wielkopolska otrzyma zatem kolejny, wielki zastrzyk unijnych pieniędzy.

  Data publikacji: 19.12.2014 r.
  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
  Departament Polityki Regionalnej
  Oddział Informacji, Promocji i Szkoleń

  system przedsiewziec

    

  badania

  Nasz Region

  Galeria filmowa

  Odsłon artykułów:
  15130157

  Odwiedza nas 222 gości oraz 0 użytkowników.