3

  Menu podstawowe

  Inicjatywy


  Konkursy

  Zobacz również


    baner1014


  Filmy promujące WRPO

  Konferencja „10 na 10. Unia Europejska – Samorząd – Obywatele”

  30 kwietnia 2014 roku w Poznaniu ramach obchodów 10 rocznicy akcesji Polski do Unii Europejskiej Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego we współpracy z partnerami: Regionalnym Ośrodkiem Debaty Międzynarodowej oraz Urzędem Miasta Poznania organizuje konferencję „10 na 10. Unia Europejska – Samorząd – Obywatele”.

  Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną doświadczenia samorządów z Polski oraz 9 państw największego rozszerzenia Unii Europejskiej, które miało miejsce w 2004 roku, płynące z 10 lat członkostwa w UE.

  Debata w pierwszej części konferencji – z udziałem ekspertów oraz przedstawicieli instytucji i organów UE – dotyczyć będzie procesu rozszerzenia Unii Europejskiej – zarówno w kontekście doświadczeń jak i perspektyw dla państw Bałkanów Zachodnich i tych objętych programem Partnerstwa Wschodniego.

  W drugim panelu dyskusja dotyczyć będzie przede wszystkim doświadczeń i dobrych praktyk samorządów państw rozszerzenia 2004 roku płynących z minionej dekady ich członkostwa, a także perspektyw na kolejne lata.

  Trzecia część konferencji (odbywająca się równolegle z panelem II) poświęcona zostanie budowie społeczeństwa obywatelskiego w państwach naszego rozszerzenia, państwach Partnerstwa Wschodniego oraz Bałkanów Zachodnich. W związku z 10 rocznicą wyborów do Parlamentu Europejskiego omówione zostaną także przykłady dobrych praktyk w kontekście zwiększania partycypacji społecznej i budowania frekwencji w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

  Samorząd Województwa Wielkopolskiego zaprosił do udziału w konferencji polskich i europejskich polityków, którzy odegrali kluczowe role w udanym zwieńczeniu procesu akcesyjnego Polski, jak również reprezentantów polskich samorządów, swoich samorządowych partnerów zagranicznych, przedstawicieli władz lokalnych i regionalnych z krajów, które stały się członkami Unii Europejskiej razem z Polską, a także przedstawicieli państw bałkańskich oraz tych objętych programem Partnerstwa Wschodniego.

  Konferencja „10 na 10. Unia Europejska – Samorząd – Obywatele” realizowana jest w ramach mechanizmu wsparcia samorządowego i obywatelskiego wymiaru polskiej polityki zagranicznej. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

  Więcej na temat Konferencji na stronie: http://rodm-poznan.pl/konferencja-10-na-10-unia-europejska-samorzad-obywatele.html

  Data publikacji: 10.04.2014 r.
  Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
  Departament Polityki Regionalnej
  Oddział Informacji, Promocji i Szkoleń

  Załączniki:
  Pobierz plik (Program-konferencji.pdf)Program-konferencji.pdf410 kB

  system przedsiewziec

    

  badania

  Nasz Region

  Galeria filmowa

  Odsłon artykułów:
  15450507

  Odwiedza nas 155 gości oraz 0 użytkowników.